Утеплення горища мінеральною ватою

Займаємось утепленням мансарди мінеральною ватою — тепло влітку і взимку

Наявність мансарди за фактом вимагає її утеплення. Це категоричну заяву можна проігнорувати, якщо у вас достатньо коштів, щоб оплачувати вагомі рахунки за опалення. Адже, мансарда утеплена сприяє збереженню тепла в приміщенні і, відповідно, не потрібно «топити на всю котушку».

До того ж, нерозумно залишати мансарду порожньою або складувати на її площі непотрібний мотлох, коли з неї можна зробити додаткову кімнату, більярдну і навіть сауну. І цілком природно, що для втілення в життя вищенаведених варіантів облаштування, мансарду необхідно утеплити. Існує кілька, найпопулярніших, теплоізоляційних матеріалів: пінополістирол, мінеральна вата, скловата, пінополіуретан, які відрізняються за своїми характеристиками і нормам пожежної безпеки. Якісна металочерепиця Львів потребує якісного утеплення. На думку більшості фахівців в області ремонту і будівництва, кращим матеріалом за своїми експлуатаційними характеристиками є мінеральна вата. Крім теплоізоляції, даний матеріал допоможе позбавитися від зайвого шуму. Утеплення мансарди мінеральною ватою – це не просто один із способів теплоізоляції, а один з найкращих способів. Серед аналогів мінеральна вата володіє найкращими тепло-і шумоізоляційними властивостями.

В цій статті ми розповімо як утеплити мансарду своїми руками, спираючись на поради фахівців, які займаються цією роботою.

Склад та опис матеріалу

Мінеральна вата являє собою розплавлений базальтовий камінь, який пропускають через мікроскопічні отвори (фільєри). Після цього отримані найтонші нитки піддаються охолодженню і тверднуть. Нитки мінеральної вати спресовують в спеціальні мати. Останнім етапом виготовлення матів є їх обробка спеціальними складниками. У кінцевому рахунку, отриманий матеріал повинен відповідати спеціальним стандартам якості, а саме бути однорідним, достатньо щільним і володіти необхідними фізико-механічними властивостями.

Матеріал дуже легкий, що володіє низькою теплопровідністю і мінімальної гігроскопічністю, а також досить стійкий до впливу відкритого вогню.

Єдиний нюанс полягає в зіткненні матеріалу з водою. Мінвата не вбирає вологу, але вода може заповнити повітряні простори в порожнинах, що істотно знизить теплозберігаючі властивості. На ринку будівельних матеріалів найпопулярнішими є три виробники: URSA, Ізовер і Роквул (Rockwool). Більшість будівельників проводить утеплення мансард ізовером і роквулом, так як ці бренди є світовими лідерами у виробництві утеплювача з мінеральної вати. Обидва матеріали володіють високими показниками якості та екологічності.

Захист матеріалу від вологи

Якщо для утеплення мансарди проводиться зсередини, то додатковий захист від вологи не потрібно. У випадку утеплення даху мансарди необхідно дотримати кілька обов`язкових пунктів.

Потрібно накласти верхню захист утеплювача, яка являє собою так званий гідробар`єр;
Закріпити гідробар`єр з допомогою контррейки і рейки вздовж крокв, між якими укладені мати мінеральної вати.

Під час укладання матів мінеральної вати необхідно домогтися повної відсутності повітряних порожнин, у які може потрапити холодне повітря, утворюючи конденсат. Експерти рекомендують проводити укладку матів мінвати в кілька шарів (мінімум 2 шари), зміщуючи шви в горизонтальному і вертикальному напрямку в шаховому порядку. Товщина верхнього і нижнього мата визначається розрахунком.

Основні принципи утеплення

Хоча з боку здається все заходом досить простим — процес утеплення стін мансарди відповідальний і вимагає певної вправності. Мати мінеральної вати укладаються між кроквами. Товщина матів повинна становити для північних територій не менше 150 мм.

Етапи утеплення:

  • Обов`язковою умовою для вдалого утеплення мансарди є точне вимірювання кроку крокв для підгонки матеріалу до розміру;
  • Вирізаємо потрібний розмір матеріалу. Мат повинен бути ширше на 1,5 – 2 див. міжкроквяний відстані;
  • Укладаємо перший шар утеплювача впритул до елементів конструкції, і натягуємо між кроквами мотузки (над утеплювачем). Мотузки потрібні для запобігання закупорки вентиляційних отворів;
  • Кріпимо сталевий каркас, який представляє собою підвіски для горищ і профілі типу С. Підвіска має форму літери U. Висота підвіски регулюється. Профілі типу З кріпляться перпендикулярно кроквах, і вже на них кріпляться несучі профілі. Другий шар мінеральної вати укладається між каркасом;
  • Проведення укладання другого шару утеплювача під кроквами, між сталевим каркасом. Під цей шар можна укласти електропроводку;
  • Пароізоляція або облицювання. Для вологих приміщень необхідно під утеплювач викласти внахлест плівку пароізоляції. Для приміщень, де рівень вологості досить низький, пропускаємо цей етап і відразу кріпимо листи гіпсокартону.
2022 © Дах Львів | WebLux - Розробка сайту