Водостічні системи

водостічні системиГерметична покрівля не дозволить опадів проникнути у внутрішні приміщення будівлі. Однак хаотично стікає з даху дощова або тала вода є причиною регулярного перезволоження грунту по периметру будинку і намокання стін. Це може привести до цілого ряду небажаних наслідків:

 • розмивання грунту;
 • зниження несучої здатності, руйнування фундаменту;
 • підтоплення приміщень, розташованих нижче рівня грунту;
 • розвитку мікроорганізмів, які чинять негативний вплив на стан будівельних конструкцій та здоров`я людини;
 • скорочення терміну служби зовнішньої обробки будівлі.

Оцинкована водостічна система - просте і доступне технічний засіб спрямованого відведення води з даху до точок її збору: резервуарам, каналізаційним приймачів, елементам дренажних систем і т. д.

Конструкція водостічних систем

Водостічна система являє собою сукупність жолобів, в які потрапляє стікає по покрівельних свесам вода, потім вона транспортується до воронок і далі - по водостічних трубах до основи будівлі. Рух води по жолобах забезпечується їх розташуванням з невеликим ухилом в бік воронок.

Крім основних, до складу системи входить ряд додаткових елементів:

 • кути жолобів - дозволяють об`єднати лінійні жолоби в кутах будівель різних конфігурацій;
 • коліна - змінюють напрямок водостічних труб;
 • розгалужувачі (трійники) - об`єднують дві труби в одну;
 • тримачі труб і жолобів - фіксують основні елементи системи на покрівлі і стінах будівлі;
 • заглушки і обмежувачі - роблять відведення води контрольованим;
 • елементи, що запобігають засмічення труб, і ін.

Площа перетину основних елементів (жолобів, воронок, труб) переважно встановлюється на основі розрахунку, беручи до уваги конфігурацію покрівлі і середня кількість опадів в конкретному регіоні. Це дозволить зробити відведення води максимально ефективним.

Матеріали виготовлення

Метал і пластик - матеріали, з яких виготовляється більшість представлених на ринку систем водостоку. Пластикові водовідливи трохи виграють в ціні, але поступаються металевим в тривалості служби.

Головна перевага металевих водовідливів - мінімальна зміна лінійних розмірів навіть при значних перепадах температури навколишнього повітря. Завдяки цьому зливові водостоки з оцинковки не згиналася при серйозному нагріванні або охолодженні, в той час як їх пластикові «побратими» нерідко деформуються, назавжди втрачаючи вихідну зовнішність.

Не менш важливими достоїнствами металевих систем є:

 • міцність - здатність витримувати високі статичні (сніг, ожеледь, сміття) і ударні (падаючі плоди, гілки) навантаження;
 • ремонтопридатність - можливість відновлення деформованих елементів.

Корозійна стійкість металевих систем досягається двома способами: використанням не схильних до хімічного руйнування металів і сплавів (міді, бронзи, латуні) і застосуванням різноманітних способів захисту більш легкій і доступній тонколистової сталі.

Деякі з сучасних полімерів, нанесених на поверхню оцинкованої сталі, наближають ступінь захисту металу від корозії до показників мідних водостоків. Та й різноманітність декорів поверхонь, відтворюваних полімерними сполуками, об`єднує величезну кількість відтінків, фактур і навіть натуральний мідний відблиск. При цьому початковий відтінок тримається набагато краще в порівнянні з виробами з ПВХ.

Необхідна пропускна спроможність, конфігурація будь-якої складності, довговічність і зовнішність, відповідна стилістичному і декоративного рішень будівлі: водостоки Компанії "Дах Львів" - доступні інженерні рішення зі смаком.

2022 © Дах Львів | WebLux - Розробка сайту